سند اقتصاد مقاومتي براي بخش هاي اقتصادي چهارمحال وبختياري تدوين شد

سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري و مشاور استاندار چهارمحال و بختياري

در امور اجرايي و سرمايه گذاري از تدوين سند اقتصاد مقاومتي براي بخش هاي مختلف اقتصادي اين استان خبر داد.

82046254-70671568

ملك محمد قربانپور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: سند اقتصاد مقاومتي استان در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري و تحقق شعار امسال با هدف استفاده از نقاط قوت در مسير رشد استان تدوين شده است.

وي، اقتصاد مقاومتي را مهمترين و در عين حال عملياتي ترين سياست اقتصادي براي توسعه درونزا دانست و گفت: در تدوين سند اقتصاد مقاومتي استان چهار رويكرد هماهنگي برنامه هاي بخشي و دستگاهي استان با سياست ها و برنامه هاي كلان، بهره گيري از ظرفيت بخش هاي غيردولتي به ويژه مردم، تاكيد بر روحيه جهادي و الگو بودن اقتصاد مقاومتي و رويكرد بلندمدت و نه اقدامات مقطعي و كوتاه مدت در نظر گرفته شده است.

سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري، حمايت از مصرف كالاهاي داخلي، تشكيل بانك اطلاعاتي از توليدكنندگان استان، گسترش پوشش بيمه اي محصولات توليدي، توليدمحوري و حمايت همه جانبه از بخش توليد، اولويت قرار دادن سرمايه گذاري هاي توليدي نسبت به ساير سرمايه گذاري ها، حمايت هدفمند و واقع بينانه از توليد كننده و بهبود فضاي كسب و كار را از محورهاي سند اقتصاد مقاومتي استان برشمرد.

قربانپور ايجاد زمينه بهبود استانداردهاي كيفيت كالا، رشد بهره وري و استفاده از فناوري هاي جديد و روش هاي كم انرژي در توليد كالا، افزايش قدرت رقابت توليدات و رشد صادرات غيرنفتي با ورود به بازارهاي جهاني و ايجاد زيرساخت هاي سرمايه گذاري در راستاي حمايت از طرح هاي توليدي را از ديگر محورهاي سند اقتصاد مقاومتي استان عنوان كرد.
به گفته وي، سند اقتصاد مقاومتي چهارمحال و بختياري در بخش صنعت، معدن و تجارت، شركت شهرك هاي صنعتي، استاندارد و تحقيقات صنعتي، آب و خاك، ترويج توليدات گياهي، دام و طيور، شيلات، صنايع روستايي، تعاون، كار و رفاه اجتماعي، ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تدوين شده است.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!