۱۸۶ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

۱۸۶ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

فرج‌الله اعرابی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش واقع در استانداری با اشاره به وجود ۱۰۰۹ مدرسه ابتدایی در استان اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار دانش‌آموز ابتدایی در ۹۳۷ مدرسه دولتی و ۷۴ مدرسه غیردولتی در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه ۹۲ درصد از این دانش‌آموزان در مدارس دولتی تحصیل می‌کنند، افزود: ۵۴ درصد دانش‌آموزان استان در دوره ابتدایی و ۴۶ درصد در سایر دوره‌ها تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری کل نوآموزان پیش دبستانی استان را ۱۲ هزار و ۱۶ نفر عنوان و بیان کرد: در سال تحصیلی جدید میانگین کشوری دوره ابتدایی ۹۸٫۶ درصد در حالیکه در استان میانگین دوره ابتدایی ۹۹٫۸ درصد است.

139507041439017138752644

اعرابی با اشاره به وجود ۲۰۶ مدرسه ابتدایی با کمتر از ۱۵ نفر دانش‌آموز در استان تصریح کرد: ۳۹ مدرسه با کمتر از ۵ نفر، ۱۰۳ مدرسه بین ۶ تا ۱۰ نفر و ۶۴ مدرسه بین ۱۱ تا ۱۵ دانش‌آموز اداره می‌شوند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر استان در ارزیابی‌ شاخص‌های تعیین شده برای دوران ابتدایی خاطرنشان کرد: اولیاء دانش‌آموزان پایه اول استان باید ۱۲ ساعت آموزش‌های لازم را ببینند که امسال این مسئله برای همه والدین دانش‌آموزان پایه اول اجرایی شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: ۵۷ دستگاه لپ‌تاپ برای مدارس عشایری، ۳۰۶ دستگاه دیتا پروژکتور و ۱۶۹ پرده نمایش بین کلاس‌های ششم مدارس استان توزیع شده است.

اعرابی با بیان اینکه از مجموع ۸۹۲ کلاس ششم ۶۴۳ کلاس هوشمندسازی شده‌اند، خاطرنشان کرد: ۲۰۰ کلاس درس پایه ششم در استان همچنان فاقد کامپیوتر هستند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!